Єдині в світі печі-каміни з тепловіддачею до 48 годин і ККД до  91%

+380 (44) 338-08-29

+380 (67) 620-23-25

+380 (44) 338-08-29

+380 (67) 620-23-25

Єдині в світі печі‑каміни з тепловіддачею до  48 годин і ККД до 91%
Замовити дзвінок

Унікальний камінь талькомагнезит

Диво-камінь эффективно накопичує тепло, а потім віддає його у вигляді м'якого випромінення. Витривалість талькомагнезиту розрахована на віки, тому камінь може дарувати своє тепло та зовнішній вигляд не одному поколінню.

Кращий камінь – талькомагнезит

Видобування талькомагнезиту. Виняткові властивості пічного каменю

 

Фінський талькомагнезит — це природний камінь, не схожий на жоден інший. За своїми властивостями він перевершує всі інші відомі мінеральні камені, в тому числі й найбільш близький за хімічною структурою талькохлорит, а також пічну цеглу.

Видобування талькомагнезиту

Світове лідерство у виробництві камінів і печей із талькомагнезиту було б неможливим без власних родовищ цього мінералу. Талькомагнезит, що використовується у виробництві камінних печей Tulikivi,видобувається у Фінляндії. Родовища каміння знаходяться в районі міст Нунналахті, Суомуссалмі та Кухмо. На сьогодні запасів талькомагнезиту вистачить на 65 років безперервного виробництва, і компанія Tulikivi постійно проводить пошук і освоєння нових місць видобутку.

Кожна партія пічного каменю обережно випилюється з кам’яного масиву, після чого відправляється на тестування у лабораторію: лише найкращі зразки талькомагнезиту стають каменем Tulikivi та використовуються в подальшому для виробництва камінів і печей. До речі, в Росії також є поклади подібного каменю, які зовні виглядають схожим на талькомагнезит. Але в фінському пічному камені тальк і магнезит складають до 60%, що забезпечує високу міцність істійкість дотисячівнагрівань та охолоджень, а також надає винятково високі теплоакумулятивні властивості. В камені, який видобувають в Росії — талькохлориті, основну масу складає тальк і хлорит (до 80% ваги), магнезиту ж, який відповідає за міцність і теплопровідність,у такому камені не більше 5-8%. Крім того, російський талькохлорид видобувається шляхом підривання кам’яних мас, що призводить до утворення тріщин, а це істотно знижує і без того невисокі характеристики міцності талькохлориту.

Секрет камінних пічей Tulikivi – у виняткових властивостях

Талькомагнезит, що використовується для виробництва камінів і печей Tulikivi, має ряд суттєвих властивостей, які роблять його одним із найкращих матеріалів для виробництва печей у світі. Це підтверджують дані досліджень і чисельні сертифікати якості, відповідності та безпеки.

ЧАби не бути марнослівними, наведемо технічні характеристики каменю Tulikivi та, для порівняння, аналогічні показники пічної керамічної цегли — найбільш поширеного матеріалу для виготовлення камінів.

Порівняльна таблиця: технічні характеристики каменю Tulikivi та повнотілої вогнетривкої цегли

Теплопровідність

Висока щільність і особлива будова мінерального каменю Tulikivi подарували йому чудову теплопровідність. Завдяки цій якості талькомагнезит швидко та рівномірно прогрівається на всю товщину і вже невдовзі після розтоплення печі починає випромінювати своє особливо лагідне та м’яке променисте тепло.

Теплоємність

Питома теплоємність визначає, яку кількість тепла потрібно для того, щоб підняти температуру кілограму матеріалу на 1 градус. По цьому показнику талькомагнезит перевершує навіть повнотілу цеглу. Саме завдяки дуже високій теплоємності пічного каменю печіTulikivi дуже повільно охолоджуються (до 48 годин) і протягом всього цього часу продовжують наповнювати Ваш будинок теплом.

Щільність і пористість

Пам’ятаєте приказку: вода камінь точить? Це дійсно так. Природний камінь може мати пористість до 30% від своєї маси, тому швидко руйнується при потраплянні вологи. Але цього точно не можна сказати про талькомагнезит.

Талькомагнезит м’який, але водночас і щільний камінь. Відсутність пор робить його абсолютно захищеним від води. Порівняно з пічною цеглою показник пористості талькомагнезиту менший у сотню разів і складає всього 0,08%. Ця властивість забезпечує неймовірну довговічність камінів Tulikivi. Волога з повітря, яка при горінні дрів активно конденсується на кам’яних стінках топки, не може проникнути всередину талькомагнезиту та зруйнувати його з середини.

Міцність на згин з розтягненням

Талькомагнезит має дуже високу, як для каменю, міцність на згин з розтягненням, перевищуючи таку в природного каменю інших видів у 6-10 разів. Завдяки цій характеристиці навіть після кількох тисяч циклів нагрівання-охолодження в талькомагнезиті не утворюються мікротріщини. Це робить каміни Tulikivi практично вічними.

Безпека

Талькомагнезит відповідає найвищим вимогам Державного Положення Фінляндії про продукти харчування (параграф 16): абсолютна безпека для здоров’я пічного каменю дозволяє виготовляти з нього посуд. Окрім цього, талькомагнезит не боїться впливу хімікатів: він просто не взаємодіє з ними. Через ці особливості печі з талькомагнезиту є чудовим варіантом для тих, хто любить їжуіз справжньої руської печі і при цьому хоче бути впевненим, що їжа, приготована на живому вогні, буде дійсно здоровою. Наступна перевага, що витікає із властивостей талькомагнезиту — його практичність. Коли настане черга чистити камін, Ви можете без остраху використовувати будь-які миючі засоби — з природним каменем нічого не трапиться.

 

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Ми працюємо в будні з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок

Корисне відео

Tulikivi на виставці Аква-Терм в Києві

Теплий відгук про печі-каміні Tulikivi TLU2637/11

Латвійське сімейство Tulikivi. випуск 1

Приятный отзыв о продукции компании Tulikivi

+380 (44) 338-08-29

+380 (67) 620-23-25

Ми працюємо в будні з 9:00 до 18:00

Дзвінок